Yazı kategorisi: Genel

Kitapta KDV Kalkıyor mu?

Bugün, az önce WordPress’i açtığımda harika bir yazı gördüm ve gözlerime inanamadım. Bu yazıda kitaptaki KDV’nin kalkacağı yazıyordu. Sizi meraklandırmadan yazıma geçeyim 🙂

Bilindiği gibi ülkemizde kitap fiyatları çok fazla olmuştur her zaman. Bu adeta kanayan yaramız bizim. Okuma kitabından tutun da sınava hazırlık kitaplarına kadar tüm kitaplar aşırı derecede pahalı. Bir de yazdan itibaren başımıza bela olan dövizdeki yükseliş yaramıza tuz ekiyor. Çoğu kişi de bu fiyatlardan dolayı kitapları PDF veya başka formatlarda internetten bularak fotokopiciden cüzi bir ücretle bastırıyor mecburen.

Bluesyemre’nin yazısına göre (yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.) belirli şartlar dahilinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış yayıncılar kitaplarını toptancılara satarken KDV’den muaf tutacak Ancak fertler kitaplarını kitapçıdan alırken yine %8 KDV ödeyecekler. Olsun, bu da en azından zincirleme fiyat artışının bir nebze de olsa önüne geçecektir diye düşünüyorum. Bahsi geçen bu düzenleme 1 Şubat 2019’dan itibaren yürürlükte olacakmış.

Bunu sizinle paylaşmak istedim. 🙂

Sonraki yazılarımda görüşmek dileğiyle… 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s